Lærer som underviser voksne
Tirna tilbyr studiet, som er på fagskolenivå, i Bergen, Stavanger, Risør, Lyngdal og Haugesund.

Tilbyr Renholdsledelse-studium i Bergen

AOF Vestlandet-Agder, som nylig skiftet navn til Tirna, har åpnet for påmelding til fagskole­utdanningen Renholds­ledelse også i Bergen.

De norske fagskolene tilbyr yrkes­faglig høyere utdanning og ligger på nivå over videre­gående utdanning.

Kompetanse­tilbyderen Tirna er én av dem som tilbyr fagskole­utdanning innenfor temaet renholds­ledelse. Under­visningen har oppstart i september 2025, mens søknads­fristen er 15. april 2025.

Vi har fra før meldt at Tirna tilbyr Renholds­ledelse i Stavanger, Risør, Lyngdal og Haugesund. Nå er det klart at det også er mulig å ta utdanningen i Bergen.

Fullført utdanning gir 60 studiepoeng og tittelen «Fagskolegrad», og utdanningen passer for renholds­operatører, bygg­driftere eller vaskeri­operatører.

Ifølge Tirnas nettside vil du med en fagskole­utdanning i Renholds­ledelse få inngående kjennskap til ledelse og økonomi, personal og organisasjon, HMS og samfunns­utvikling. Ledelse er et sentralt emne i utdanningen og du skal etter endt utdanning kunne anvende relevante renholds­faglige verktøy og metoder for å iverksette og følge opp tiltak og forbedrings­prosesser innenfor renholdsdrift

Dette er en fagskole­utdanning på kveldstid, som kan gjennom­føres over to år mens du er i jobb.

Les mer om studiet / meld deg på hos Tirna

Renholdsnytt kommer ut seks ganger i året, og er det eneste fagbladet i Norge som retter seg mot den profe­sjonelle renholds­bransjen.

For deg som ønsker en aktiv deltakelse innen ditt fag og i din bransje og å holde deg oppdatert, er fagbladet Renholdsnytt et uvurderlig tidsskrift.

Bestill abonnement

Her kan du melde deg på vårt gratis nyhetsbrev

Powered by Labrador CMS