FUN.jpg

Samler renholdsbransjen til konferanse

FUN-konferansen tar mål av seg å samle hele renholdsbransjen. – En konferanse som dette er blitt etterspurt av våre medlemmer og bransjen for øvrig, forteller Hanne Rud, leder for NFSR.

Publisert

De tre bokstavene FUN står for Fag, Utvikling og Nettverk. Dette vil også være en rød tråd gjennom de to konferansedagene som Norsk Forening for Service og Renhold (NFSR) arrangerer i samarbeid med Renholdsnytt. I tillegg er leverandører invitert til minimesse. Interessen fra utstillerne har vært så stor at arrangørene dessverre ikke har klart å finne plass til alle. Samtlige standplasser ble utsolgt på rekordtid.

Renholdsnytt kommer ut seks ganger i året, og er det eneste fagbladet i Norge som retter seg mot den profe­sjonelle renholds­bransjen.

Bli kjent med papirutgaven her!


Vi sender ut gratis nyhetsbrev ukentlig.


Her kan du melde deg på

– Konferansen er lagt til Thon Hotel Arena i Lillestrøm 27. og 28. oktober. Her blir det paneldebatt om kompetansebygging og fagbrev, foredrag om renhold og helse, flerkulturell ledelse og HMS, for å nevne noe. I tillegg tror vi samlingen vil bidra til utviklende samarbeid og nettverksbygging. Selv om NFSR står som arrangør, er dette en konferanse hvor vi tar mål av oss om å samle hele bransjen – uavhengig av om du er medlem i NFSR eller ikke. Alle som er engasjerte i bransjen er velkomne, sier Hanne Rud i NFSR, som oppfordrer interesserte til å melde seg på så fort som mulig. Det er nemlig begrenset med antall plasser, og førstemann til mølla-prinsippet gjelder. Du melder deg på her.

– Vi har satt et tak på 150 deltakere, og vi håper og tror at det blir fullbooket. Interessen rundt arrangementet var stor allerede før vi har åpnet for påmelding, og vi oppfordrer nå de som ønsker faglig og sosialt påfyll sammen med gode kollegaer om å være tidlig ute. Påmelding skjer via vår nettside nfsr.no. Vårt mål er at denne konferansen skal bli en tradisjon, derfor har vi bestemt oss for å kjøre konferansjen til selvkost, for å holde deltakeravgiften så lav som mulig, poengterer Rud.

Hun forteller at mange av NFSRs medlemmer har etterlyst et faglig treff i tillegg til årskonferansen. Mens årskonferansen i første rekke retter seg mot foreningens medlemmer, har NFSR denne gangen valgt å invitere hele bransjen.

– Vi lytter til våre medlemmer, og FUN-konferansen er blant annet et resultat av det. Men vi ønsker å samle alle gode krefter i bransjen, derfor er det ikke noe krav at konferansedeltakerne skal være medlemmer hos oss, sier lederen for NFSR.

Programmet kan du se her.

"
Powered by Labrador CMS